Billboardy w marketingu

przez | 3 sierpnia, 2021

Czym są billboardy

Billboardy to rodzaj reklamy zewnętrznej, która działa poprzez przekazywanie komunikatu wizualnego do odbiorców. Mają wiele form i można je znaleźć wzdłuż autostrad lub ruchliwych skrzyżowań.
Często są wykonane z trwałych materiałów, takich jak płyty metalowe lub PCV. Materiały te i towarzyszący im ciężki sprzęt mogą wytrzymać wszystkie rodzaje warunków pogodowych, a jednocześnie będą widoczne dla kierowców na drodze.
Billboardy są zwykle używane do reklamy, ale mają też inne zastosowania, takie jak generowanie szumu wokół otwarcia firm lub rozpoczęcia się jakiś wydarzeń.

 

Billboardy to świetny sposób na wykorzystanie marketingu w świecie fizycznym.

Były używane od dawna i nadal są bardzo przydatne. Mogą współpracować z innymi rodzajami marketingu, takimi jak radio lub telewizja, i mogą być wykorzystywane jako uzupełnienie innych kanałów marketingu.
Reklama na billboardach istnieje już od dłuższego czasu, lecz wydaje się byś stosunkowo opłacalnym sposobem na reklamowanie swoich produktów i usług, zwłaszcza gdy masz ograniczone środki na inne formy reklamy. Koszty mogą być mniejsze nawet niż 1000 złotych ale tutaj i tak należy samodzielnie rozeznać się temacie by nie popełnić błędu. Gdy już zrobimy to dobrze, taki billboard reklamowy może nam przynieść wiele korzyści.